• Nowy

Woda utleniona nadtlenek wodoru 5L

37,00 zł
Brutto

Woda utleniona nadtlenek wodoru 5L

Pośpiesz się! Tylko 100 produkty pozostawione w magazynie!
Czas rzeczywisty: 1 Gosc w tej chwili
Stężenie
Ilość

Nadtlenek wodoru, woda utleniona  5L

Inaczej perhydrol to roztwór nadtlenku wodoru w wodzie, jest bardzo mocny i ma właściwości żrące wobec tkanek żywych, dlatego należy zachować dużą ostrożność podczas jego stosowania.

Środek ten wykorzystywany jest w m.in.:

  • fryzjerstwie,
  • budownictwie
  • przemyśle spożywczym
  • jako środek czyszczący.

W aptekach sprzedaje się go w stężeniu 2-3% pod nazwą „woda utleniona”. Stosuje się go w stanie rozcieńczonym, ponieważ wysokie stężenie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia materiału.

Zalecenie: Po otrzymaniu towaru, należy otworzyć kanister i wypuścić gazy które podczas wstrząsów w transporcie, powodują puchnięcie kanistra.

Wykorzystanie:

1. Woda utleniona (roztwór 3%)

Stosowana do odkażania powierzchownych ran, a po rozcieńczeniu wodą, w stosunku około 1:50, do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych. Takie roztwory do bezpośredniego użycia dostępne są w aptekach. Woda utleniona jest też składnikiem preparatów złożonych o podobnym przeznaczeniu, na przykład płukanki Parmy.

2. Wybielacz (roztwory 3–15%)

Roztwory 3–15% są zwykle stosowane jako wybielacz na bazie aktywnego tlenu w środkach chemii gospodarczej, roztwory 3–12% są stosowane we fryzjerstwie do farbowania i rozjaśniania włosów.

3. Perhydrol (roztwory 30–35%)

Perhydrol stosuje się jako silny środek utleniający w przemyśle chemicznym, na przykład do produkcji barwników organicznych, a także inicjatorów nadtlenkowych (w tym heksametylenotriperoksydiaminy oraz trimerycznego i tetramerycznego nadtlenku acetonu).

Woda utleniona 35% nadtlenek wodoru 5L
100 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
5903738582037

Woda utleniona nadtlenek...

37,00 zł